Sympozjum "Bezpieczne zarządzanie pracą w laboratorium" - edycja 2025

Organizatorzy i partnerzy

ESTILAQ

Malon Group Sp. z o.o.

 

 

Data

11-12.09.2025

Lokalizacja

“HOTEL Sypniewo”
Sypniewo, 
Margonin 64-830

Patronat

Honorowy patronat

Główny Urząd Miar 

Patronat medialny   Laboratorium  Przegląd Ogólnopolski 

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Sympozjum “Bezpieczne zarządzanie praca w Laboratorium”, które jak co roku dostarczy nam dużej dawki wiedzy i ciekawych atrakcji.

 

Zgłoszenia

na adres:

ewelina.siwek@estilaq.com

 

Koszt udziału

w trakcie przygotowania

Koszt noclegu

w trakcie przygotowania

Program

W trakcie przygotowania

Prelegenci

dr inż. Monika Partyka 

Od ponad 20 lat związana z działalnością laboratoryjną, szeroko pojętymi aspektami jakości i holistycznym podejściem do zarządzania. Zaangażowana w opracowywanie nowych metodyk badawczych nie zapomina o tym, że jakość tkwi w szczegółach i jest odpowiedzialnością wszystkich. Umiejętnie łączy wymagania różnych systemów, wykorzystuje nowoczesne narzędzia, a innowacje i kreatywne myślenie ma wpisane w DNA. O skomplikowanych rzeczach stara się mówić prosto, podając jak najwięcej przykładów z codzienności. Wciąż szuka rozwiązań i dąży do znajdowania dobrego wyjścia z każdej sytuacji.

dr Iwona Madejska

Wieloletni kierownik oraz z-ca pełnomocnika ds. systemu zarządzania jakością w akredytowanym laboratorium badawczym. Doświadczony auditor, certyfikowany trener i ekspert łączący wiedzę oraz doświadczenie zawodowe w zakresie metod statystycznych oraz systemu zarządzania jakością m.in. wg normy 17025. Autorka wielu artykułów publikowanych w prasie branżowej

Maja Kunik

Audytor techniczny PCA, trener łączący wiedze oraz wieloletnie doświadczenie w pracy w akredytowanych laboratoriach wodno-ściekowych

Aneta Koła

Konsultant w obszarze metod mikrobiologicznych. Wieloletni kierownik laboratorium mikrobiologicznego. Czynny auditor wewnętrzny z zakresu badań i pobierania próbek. Posiada doświadczenie w realizacji szkoleń oraz uruchamiania Laboratoriów mikrobiologicznych.

Andrzej Hantz

Ekspert w zakresie metrologii, od roku 2017 związany z Głównym Urzędem Miar, obecnie dyrektor Zakładu Mechaniki i Akustyki. Prezes POLLAB. Autor lub współautor wielu artykułów i publikacji z obszaru metrologii i systemów zarządzania, publikowanych w czasopismach i prezentowanych na konferencjach w kraju i za granicą. Specjalizuje się w zakresie metrologii pomiarów masy, organizacji nadzoru nad wyposażeniem pomiarowym oraz systemów zarządzania. Certyfikowany (IRCA) audytor wiodący w zakresie wymagań normy ISO 9001. Główny inicjator powołanej w 2012 r. Komisji ds. Metrologii Klubu Polskich Laboratoriów Badawczych POLLAB, której przewodniczy drugą kadencję.

Norbert Mazur 

Absolwent chemii na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Dodatkowo w 2019 roku uzyskałem tytuł inspektora bezpieczeństwa i higieny pracy. Od 2015 roku pracuje nieprzerwanie w akredytowanych laboratoriach. Od 2019 roku kierowałem Pracownią Badań Terenowych i Geotechnicznych w Przedsiębiorstwie Geologicznym, w której odpowiadałem za terminowe i kompetentne wykonanie badań i pomiarów. W trakcie pracy w laboratoryjnej poznałem metodykę i dokonywałem pobierania próbek środowiskowych, pomiarów terenowych, badań geotechnicznych kruszyw oraz gleb, badań próbek odpadów a także wykonywania pomiarów hałasu od instalacji i czynników szkodliwych w środowisku pracy. Dodatkowo przez 4 lata pełniłem funkcję kierownika technicznego i statystyka w Dziale Badań Biegłości u akredytowanego organizatora PT.

Łukasz Michalak

Absolwent inżynierii ochrony środowiska na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie oraz Politechniki Warszawskiej w obszarze badan hałasu. Od 2010 roku pracownik w akredytowanych laboratoriach. Od 2013 Kierownika Laboratorium. Posiada bogatą wiedzę i doświadczenie w pomiarach emisji substancji do atmosfery, pomiarach hałasu oraz zarządzaniu akredytowanym laboratorium. Przeprowadza także audity wewnętrzne w laboratoriach prowadzących badania związane z emisją pyłów i gazów do powietrza atmosferycznego. Dzięki zdobytej wiedzy wykonuje opracowania, operaty wpływu emisji zanieczyszczeń do powietrza, niezbędne do uzyskania pozwoleń na wprowadzanie pyłów i gazów do powietrza atmosferycznego.

Grażyna Saletowicz

Laboratory Manager w ALS Skoczów. Absolwentka chemii na Uniwersyteckie Warszawskim. Posiada 16-letnie doświadczenie w branży laboratoryjnej. Od 5 lat Manager laboratorium ALS Poland w zakresie badań i analiz środowiskowych. Posiada bogatą wiedzę na temat zarządzania operacjami laboratoryjnymi, zapewnianiem jakości i zgodności z przepisami oraz nadzoru nad zespołami naukowców. Od kilku lat regularnie wygłasza prezentacje na konferencjach i seminariach branży środowiskowej w Polsce i Czechach. Zaangażowana w doskonalenie oraz weryfikację nowych metod analiz w badaniach naukowych oraz w zwiększanie świadomości w zakresie ochrony środowiska. Wolny czas spędza na długich wędrówkach górskich w towarzystwie Akity i Malamuta, a podziwiane krajobrazy uwiecznia na płótnie.

Rafał Malon

Absolwent Fizyki Doświadczalnej na Wydziale Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz studiów podyplomowych: w tym Zarządzania Ryzykiem na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, Zarządzania Projektami i Controllingu w Wyższej Szkole Bankowej. Od ponad 20 lat czynnie związany z systemami zarządzania. Specjalizujący się m.in. w systemach zarządzania bezpieczeństwem informacji w tym ochrony danych osobowych oraz systemach opartych na zarządzaniu ryzykiem. Aktywnie działający doradca oraz trener. Audytor Wiodący Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji oraz Systemu Zarządzania Ciągłością Biznesu. Czynny audytor jednej z międzynarodowych jednostek certyfikujących m.in. w zakresie Systemu Zarządzania Jakością (ISO 9001) oraz Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji ISO 27001.

Ewelina Siwek 

Konsultant w obszarze systemów zarządzania oraz działalności technicznej laboratoriów badawczych i organizatorów badań biegłości. Specjalista ds. jakości, posiadający wieloletnie doświadczeniem w kierowaniu pracą laboratorium badawczego. Czynny auditor wewnętrzny z zakresu systemu zarządzania PN-EN ISO/IEC 17025 oraz auditor techniczny z zakresu badań i pobierania próbek środowiska ogólnego. Od ponad dekady swoje doświadczenie buduje min. poprzez prowadzenie szkoleń oraz ciągłe doskonalenie umiejętności poprzez współpracę min. z jednostkami naukowymi. Do 2020r. pełniła funkcję przewodniczącej Grupy Roboczej ds. Certyfikowanych Materiałów Odniesienia powołanej przez Główny Urząd Miar w chwili obecnej Członek Konsultacyjnego Zespołu Metrologicznego GUM ds. energii i ochrony środowiska Do końca 2022 r. pracownik GUM w Departamencie Współpracy Międzynarodowej i Analiz. Obecnie Zastępca Przewodniczącego Komisji ds. Metrologii Pollab. Ekspert w zakresie: Systemu zarządzania wg PN-EN ISO/IEC 17025, PN-EN ISO/IEC 17043:2011, PN-EN ISO/IEC 17034:2017-03, PN- ISO 9001:2015-10 oraz metod spektroskopowych (FAAS, HGAAS, CVAAS, ETAAS).Od roku 2012 koordynator badań biegłości. Kompetencje potwierdzone certyfikatami oraz referencjami, dostępnymi na życzenie zleceniodawcy.

Informacje szczegółowe

Ewelina Siwek

tel.: 667 640 256

e-mail: ewelina.siwek@estilaq.com

Przemysław Nowicki 

tel.: 606 833 053

e-mail: przemyslaw.nowicki@estilaq.com